Kültür Taşı Nasıl Seçilir

Kültür Taşı Nasıl Seçilir?

D uvarlarınızı doğal bir görünüme kavuşturan ve evinize, mekanlara farklı bir hava katan kültür taşı, 1989 yılından bu yana faaliyet gösteren firmamız tarafından şık ve estetik bir görüntü sunmak açısından tasarlanmaktadır. Kültür taşı seçiminde izlemeniz gereken hususlar ile ilgili bilgi almak için yazımıza göz atabilirsiniz. Kültür taşı nasıl seçilir? Sorusu esasında oldukça kapsamlı bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira kültür taşının seçim aşaması profesyonellik gerektiren bir husustur.

Kültür Taşı Kullanım Alanları

Kültür taşı, ısı yalıtımı ve kalıcı renkleri açısından da tercih edilir. Aynı zamanda, ürünlerin ekonomik fiyatlarla sunulması, kolay uygulanması ve daha hafif olması da kaplama ürünü olarak tercih edilmesinin bir diğer sebebidir. Kültür taşının kullanım alanları da oldukça geniştir. Daha çok doğallık seven ve eski dönemlerin tuğla evlerinin atmosferini evinize yansıtan kültür taşları, sıradanlıktan çıkarak evinize farklı bir hava katacaktır. Kültür taşlarının kullanım alanlarına ev, restoran, mağazalar, bahçe, cafe gibi mekanlar örnek gösterilebilir. Gerçeği ile ayırt edilemeyecek kadar benzer olan kültür taşı, sosyal ortamlar için mükemmel bir dekorasyon sunar.  İlgili Link : İç Mekan Duvar Taşları

 

Kültür Taşı Üretimi

Kültür taşı yapımı için şekli ve dokusu uygun olan taşlar seçilir ve yüzeylerindeki dokuyu ön plana çıkartacak kalıplar alınır. Kültür taşlarının ana maddesi çimento, kum ve pomzadan oluşan bir karışımdır. Üretim esnasında doğal renk pigmentleri aracılığı ile hassas bir şekilde boyanan karışım, yoğun iş gücü gerektirmektedir. 2014 yılından bu yana kültür taşı yapımında kaliteli ve güvenli bir hizmeti ilke edinen firmamızın, ürün yelpazesi de oldukça geniştir.

Mekanların estetik açıdan kusursuz bir hale gelmesi ve doğallığın daha çok ön planda olmasını sağlayan kültür taşı, en doğru yöntemlerle duvarınızı başka bir boyuta taşıyacaktır.

Kültür Taşı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firmamız, kültür taşı kaplamalarında alanında uzman ekipler ile hizmet vermektedir. Kültür taşı seçilirken dikkat edilmesi gerekenleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Kültür taşı seçerken öncelikle, uygulanacak alanın belirlenmesi gerekir.
  • Dekorasyon amaçlı seçeceğiniz ürünün mekanınızda bulunan diğer eşyalarla da uyum sağlaması önemlidir. Bu açıdan, parke, koltuk takımı renkleri ile uyum sağlayan kültür taşı, daha estetik bir görünüm sunar. Bu anlamda, firmamız ile beraber çalışabilir ve edineceğiniz fikir ile evinizde, işyerinizde daha mükemmel bir görüntüye kavuşabilirsiniz.
  • Kültür taşının geniş alanlara kullanılması da bazen mekanının dekorasyonunu olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, ufak karakterli doku sahip taşların kullanılması daha iyi olacaktır.

Yorum Yazabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir