foça taşı nedir

Foça Taşı Nedir ?

Dekorasyon noktasında mükemmel sonuçlar ortaya koyan Foça taşı nedir? Mimari yapılarda başarılı sonuçlar ortaya koyan Foça taşı hangi özelliklere sahiptir? Dahası Foça taşı nerelerde kullanılır? İşte tüm ayrıntılar! Günümüzde mimari yapılarda farklı maddeler kullanılıyor. İzmir’in Foça ilçesine ait özel taşlarda farklı mimari yapılarda kullanılıyor. Özel taş haline gelen bu taşlara ise Foça taşı adı veriliyor. […]

dekorasyonda kayrak taşı

Daha İyisini Görmedik; Dekorasyonda Kayrak Taşı

Geçmişten günümüze kadar tarihin her döneminde kullanılan ve hala rahatlıkla dekorasyonda ve yapıda kullanılabilen bir doğal taş olan kayrak taşı, son dönemlerde doğal görünüm yanlısı kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.

antik tuğlanın dekorasyona etkisi

Antik Tuğlanın Renklendirdiği Mekânlar

Antik tuğla yıllar önce yapılarda kullanılmış olan harman tuğla adı verilen malzemenin kesilmesiyle günümüzde sıkça kullanılan dekorasyon malzemesidir. Antik tuğlayı diğer tuğlalardan ayıran en büyük özelliği diğer tuğlalar gibi yapay değil doğal olmasıdır.

cafe ve restaurantlarda taş duvar

Cafe ve Restaurantlarda Doğal Taş Kullanımı

Hayatımızın bir parçası olan dekorasyon kavramı bu noktada kendisini belirgin bir şekilde gösteriyor. Duvar taşı modelleri her zaman bu alanda bir adım öne çıkıyor çünkü en önemli detayları içerisinde barındırıyor.

Salonda Duvar Taşı Kullanmanın En Güzel 5 Örneği

Duvar taşı çoğunlukla dış mimari uygulamalarında kullanılmakta iken, ortaya çıkan muhteşem görünümler sebebiyle evlerin iç tasarımlarında da sıklıkla yer almaya başlamıştır. Ev içi tasarımlarını durgun ve iddiasız görünümden kurtararak bambaşka bir hava oluşturan duvar taşları, farklı renk ve boyutlarda üretilerek müşterilere tercih zenginliği sunmaktadır. Özellikle salonların en geniş duvarına uygulanarak evin tüm havasını sağladığı estetik görünümlerle […]

taş duvar kaplama goruntu

Taş Duvar Kaplama

İç ve dış dekorasyon uygulamalarında son zamanların önde gelen uygulamalarından biri olan taş duvar kaplama modelleri, bulunduğu ortamlara güçlü ve geleneksel bir hava kazandırır.