salonda duvar taşı kullanımı

Salonda Duvar Taşı Kullanmanın En Güzel 5 Örneği

Duvar taşı çoğunlukla dış mimari uygulamalarında kullanılmakta iken, ortaya çıkan muhteşem görünümler sebebiyle evlerin iç tasarımlarında da sıklıkla yer almaya başlamıştır. Ev içi tasarımlarını durgun ve iddiasız görünümden kurtararak bambaşka bir hava oluşturan duvar taşları, farklı renk ve boyutlarda üretilerek müşterilere tercih zenginliği sunmaktadır. Özellikle salonların en geniş duvarına uygulanarak evin tüm havasını sağladığı estetik görünümlerle benzersiz kılan taş duvarlar, mutfak, oturma odası, yatak odası gibi yaşam alanlarına da uygulanarak mekânın prestijini artırmaktadır.

Şömine Arkası Taş Duvar Uygulaması

Çoğunlukla büyük boyutlara sahip odalara kurulan şömine köşelerinin arkasına yapılan taş duvar uygulamaları, sağladığı tarihi ve otantik görünümlerle farklılık yaratmaktadır. Aydınlatma araçlarıyla birlikte uygulandığında ve şömine önünde ferforje çevrili şekilde kurgulandığında tarihi bir mekân görüntüsü sağlayan taş duvarlar, mekânın renklerine uygun halı ve görkemli bir avizeyle bütünleştirildiğinde estetik değeri yüksek bir yaşam alanı oluşturur.

Şık ve Modern Görünümlü Taş Duvar Uygulaması

Taş duvar her ne kadar otantik ve tarihi bir görünüm amacıyla kullanılsa da, modernizmi yansıtan dekorasyon ürünleriyle birlikte de kullanılabilmektedir. Beyazın temsil ettiği modern görünümlerden yararlanmak adına kırma taşlarla dekore edilebilen salon duvarları, diğer estetik unsurlarla desteklendiğinde ortaya modernist yapıya sahip bir iç tasarım çıkmaktadır. Bu tür uygulamalarda ahşabın sağlayacağı estetik katkılar da göz önüne alınarak duvar taşlarıyla kombine kullanılabilmektedir.

TV Ünitelerinin Arkasına Taş Duvar Uygulaması

Taş duvar dekorasyon uygulamasının en sık kullanıldığı yerlerden biri de TV ünitelerinin arkasında kalan duvarlardır. Evin genel dekorasyonuna uygun taş duvar renkleriyle kaplanan duvarlar, seyir zevki yüksek alanlar oluşturmaktadır. Ahşap, metal ve dekoratif görünüme sahip halılarla bütünleşen bu tür duvar uygulamalarında isteğe bağlı olarak duvar üzerine minimal raflar da yapılarak kitap veya çiçeklerle duvara farklı bir boyut kazandırılabiliyor.
İlgili Haber : Kültür Tuğlası Fiyatları

Tarihi Görünümüyle Salonunuzu Müzeye Çevirebilirsiniz

Taş duvarın otantik görünümünden yararlanarak yaşam alanlarını tarihi ve mistik bir görünüme kavuşturabilmek de mümkündür. Bunu sağlamak için profesyonel bir ışıklandırma sistemiyle uygun taş duvarları birlikte kullanmak yeterli olacaktır. Çoğunlukla beyaz kırma taşlardan yararlanılarak yapılan bu tür duvar dekorasyonları sayesinde yaşam alanlarını müze veya sergi alanı havasına sokmak mümkün olacaktır. Bu tür dekorasyonlarda ahşap kütüphaneler ve natürel saksı ağaçlarından yararlanılarak muhteşem atmosferler oluşturulabilmektedir.

Kale Taşı Görünümüyle Tarihi Salonlarınıza Taşıyın

Taş duvar malzemelerin en önemli özelliği birçok farklı konsepte uyum sağlayabilmesidir. Özellikle evlerinde tarih solumayı sevenler tarafından tercih edilen kale taşı görünümlü taş duvarlar, yaşam alanlarına benzersiz görünümler kazandırıyor. Taş duvar uygulamaları kullanıcının zevkine göre farklı renklerde ve ebatlarda kullanıma sunulduğundan dolayı evlerin hemen her bölümünde bu tür uygulamalar uzun yıllar boyunca deforme olmadan rahatlıkla kullanılabiliyor.

Yorum Yazabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir