KÜLTÜR TUĞLASI MODELLERİ

Mekânlarda dekor ve mimari yapının zarif bir görünüm kazanması için kullanılan taş yapılara kültür tuğlası denilmektedir. Geçmişten günümüze kültür tuğlalarının yaygın olarak kullanılan yapılar olduğunu görüyoruz. Mekânın şık bir görünüme kavuşması için çaba sarf edenlerin ilk tercih ettiği ürünler arasında kültür tuğlaları yer alır.

Mekân dekorasyonlarının baş aktörü olan kültür tuğlalarının genellikle kiremit renginde olduğu göze çarpmaktadır. Farklı renk ve şekillerle mekâna nostaljik bir hava katmak isteyen kişilerin değişik renklerde kültür tuğlasına rastlanmaları mümkündür.

Yüzeysellikten Kurtulun

Farklı renk ve tasarımdaki mekânlar, insanların dikkatini çeken yapılardır. Günümüzde insanların mekân yapılarında geçmişe meyletme eğilimi gösterdiği görülmektedir. Bu tür eskinin miraslarını kültür tuğlaları ile hissedebilirsiniz. Kültür tuğlaları mekâna farklı bir hava katmanın yanında dikkat çekici bir zaman sihrini de içinde barındırıyor.

Kültür Tuğlaları Nereden Kullanılır

Eski medeniyet izleri taşıyan kültür tuğlası, farklı kültürleri yansıtma özelliğinden bu ismi almışlardır. Duvar kaplamalarında yeni açılan işletmelerin yaygın olarak kullandığı bu taşlar mekân sahiplerinin en önem verdiği tasarımlar olmuştur.

Eski dönemlerde de yaygın olarak kullanımlarına rastladığımız kültür tuğlalarının günümüzde de dekor amaçlı bolca kullanılmasına rastlıyoruz. İç mekân tasarımlarında tercih edilen argümanların başında kültür tuğlaları yer alıyor. Çimento hammaddeli kültür tuğlası iç mekân tasarımında olduğu gibi dış mekânın şık bir görünüm kazandırılmasında da aktif olarak kullanılıyor. İçeriğinde renk vermesi için renk pigmentleri kullanılmaktadır. Tüm içeriğini genel olarak incelediğimizde içeriğin çimento, pomza, kum ve boya pigmentlerinden ibaret oluştuğu görülmektedir.

Kültür Tuğlaları Nereden Alınır

Kültür tuğlası, inşaat malzemesi satan ya da iç dekorasyon işi yapan işletmelerde bulunabileceği gibi internet üzerinden de çeşitli renk ve modellerde seçilerek online olarak alınabilmektedir.

TAŞRA TUĞLA T-104, T-111, T-102, T-109, T-108, T-106, T-105, T-112, T-103, T-111
ANTİK TUĞLA A-207, A-211, A-202
RETRO TUĞLA T-102;T-115;T-108;-;T-107;T-109;

Tasarım AdaCreative © 2018