doğal taş mimarisi ile ev görünümleri

Doğal Taş Kaplama İle En Güzel Taş Ev Mimarisi

İ nsanın devinimi eninde sonunda doğaya doğrudur. Bin katlı binalarda dahi, isteriz ki doğanın esintisi olsun, biraz taş biraz yeşillik biraz yaşam bulunsun.
Bu lüks değil ihtiyaçtır üstelik. İnsanın doğal olana duyduğu ihtiyaç, gün geçtikçe artmaktadır. Yaşamı kökten değiştiremiyoruz ancak ona sihirli dokunuşlar katarak, bambaşka bir hale getirme şansımız var. Bize bu imkânı sunan ise mimarinin kendisi. Zen Taş doğal taş kaplama ile en güzel taş ev mimarisine sahip olmak ise gerçekten şansımızın yüksek olduğunu gösteriyor.

Değişime Doğru Yerden Başlayın

Değişime evlerden başlamak, büyük değişimi gerçekleştirmenin de ilk adımı üstelik. Ateş tuğlalarının vermiş olduğu vintage görünüm ile yaşanılan mekânları, sıcak bir atmosfere dönüştürebilirsiniz.
Mimarinin incelikli dokunuşları ile birleşen doğal taş mimarisi ile evinizde bambaşka bir pencere bambaşka bir soluk oluşacak. Üstelik iç ve dış mimari da özgürce kullanım alanı sunan ürünler sayesinde özgürce kullanım sağlayabileceksiniz.
İlgili Haber : Cafe ve Restaurantlarda Doğal Taş Kullanımı

Doğal Taş Kaplamanın Kullanım Alanları

Hayal gücünüz kadar sınırsız bir dekor imkânı sunan doğal taşları hangi alanlarda nasıl kullanabileceğiniz üzerine sizlere fikir vermek, hayal gücünüzü besleyecektir diye düşünüyoruz. Bu sebeple birbirinden güzel doğal taş dekorlarından birkaç önerme yapacağız:
Kültür tuğlası; Panel olarak üretilen doğal taş kaplama ürünleri bir odanın tamamında kullanılabilirken sadece bir bölümde kontrast oluşturmak için de kullanılabilir. Bu kullanıma en güzel örnek TV ünitelerinde doğal taş uygulamasıdır.
Duvara sabitlenen TV’lerin arka kısmında gerçekleştirilen doğal taş kaplamaları ile alana derinlik algısı yaratırken, boşluk hissini de yok edebilirsiniz.

doğal taş kaplaması ile ev mimarileri nelerdir

Birbirinden Farklı Türlerde Dekor Seçeneği

İç mekânlarda özgürce kullandığımız, kültür tuğlaları dış mimari için de tercih edilmektedir. Retro tuğlaantik tuğla ya da taşra tuğla ürünlerini dış cephe de tercih edilmesi otantik bir ev görünümü elde etmenizi sağlar.

Sadece Estetik Kaygı Mı?

Ürünlerde bahsederken sadece estetik kaygı amaçlı kullanıma uygundur gibi bir izlenim oluşsun istemeyiz, çünkü sadece estetik kaygı ile sınırlandırmak tarihe haksızlık etmek olacaktır. Taş bizim için bir kültür elçisidir, doğal taşın inşaat için kullanılması Altay Türklerine kadar uzanan köklü bir geçmişe sahiptir. Çamur, kerpiç ahşap gibi seçenekleri de bulunan atalarımızın neden mimari de doğal taşı tercih ettiklerine bir ışık tutarsak sorunun cevabını bulabiliriz.
İlgili Haber : Doğal Taş Tv Ünitesi

Dayanıklı Şıklık

Doğal taş dayanıklıdır, hava koşullarıyla mücadele edebilir, bir diğer mükemmel özelliği ise ısı yalıtım sistemini kendi yapısı itibariyle sağlamasıdır.
Yazları serin tutan kışları da ısıyı dışarı vermeyen taş ile yaşam çok daha kolay hale gelmiştir.
Uzun ömürlü kullanım, ısı yalıtımı ve estetik güzellik bir araya geldiğinde doğal taş bugün Zentaş’daki halini almıştır.
Zentaş’ın doğal taş üzerine kazanmış olduğu ustalık, evlerinizin içini ve dışını güzelleştirecek, atmosferiniz doğal olana evrilecek!

Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir