dekorasyonda doğal taş esintisi nedir

Dekorasyonda Doğal Taş Esintisi

D  ekoratif taş yaşam alanlarındaki tekdüze dekorasyon unsurlarından bıkan ve farklılık arayanlar tarafından tercih ediliyor. Doğal taşlar gerek tarihi bir doku oluşturması hem de estetik beklentileri en yüksek oranda karşılaması sebebiyle kullanıldığı alanlarda dikkat çekici görünümler oluşturuyor.

Dış cephe kaplamalarında kullanılarak dekorasyon algısını tamamen değiştiren dekoratif taş modelleri, evlerin içinde de benzersiz görünümler elde edilmesini mümkün kılıyor. Farklı renk ve ebat seçenekleriyle kullanıma sunulan dekoratif taşlar müşteri taleplerine bağlı olarak farklı dekorasyon unsurlarıyla birlikte kombine edilerek de kullanılabiliyor.

Son yıllarda giderek daha yaygın olarak kullanılmaya başlayan dekoratif taş modelleri, her geçen gün daha farklı alanlarda kullanılarak insan yaşamına estetik değerler katıyor. Birçok başarılı örneğiyle karşımıza çıkan dekoratif taş modelleri,

  • Ev
  • Villa
  • Ofis
  • Kafe
  • Mağaza
  • Alışveriş merkezleri
  • Kurumsal işletmeler
  • Kamusal alanlar gibi sosyal yaşama dair neredeyse tüm alanlarda başarıyla uygulanıyor.

Dekoratif taş, gerek dış, gerekse iç mimaride yeni bir soluk olarak değerlendiriliyor ve her biri birbirinden güzel örneklerle yaşamın her alanına estetik değerler katıyor. Günümüzde ev içi dekorasyon uygulamalarında kendine has tarzıyla açık ara önde olan dekoratif taşlar evlerde nostaljiyle modernizmi aynı çizgide buluşturuyor.

İlgili Link : Kültür Taşı

Salonlarda Dekoratif Taş Kullanımı

Dekoratif taş kullanarak yaşam alanlarınızda farklı bir esinti yaratmak isteyenler bu uygulamayı genellikle salonlarının en geniş ve en görünür duvarlarında yapmaktadır. Büyük salonlar veya villa tipi evlerin şömine odalarında ahşabın çekici görünümüyle birlikte kullanıldığında muhteşem görünümler oluşturan dekoratif taşlar, kültür tuğlası , kültür taşı şeklinde üretildiği gibi, yer döşemelerinde ve duvar dekorasyonlarına mozaik görünümler oluşturmak amacıyla da sıkça kullanılmaktadır.

Mutfakta Dekoratif Taş Kullanımı

Mutfaklara bambaşka boyutlar kazandıran dekoratif taş modelleri, mutfaklarda çoğunlukla siyah ve beyaz taşlardan oluşan mozaik desenlerle öne çıkmaktadır. Mutfaklara derinlik katmasının yanı sıra muhteşem bir estetik görünüm de sağlayan dekoratif taş modelleri genellikle mutfak tezgâhlarının arkasında fon oluşturacak şekilde uygulanmaktadır.

Yatak Odalarında Dekoratif Taş Kullanımı

Doğal taş örneklerinin en sık kullanıldığı yaşam alanlarından biri de yatak odalarıdır. Farklı renk ve boyutlarda üretilerek kullanıma sunulan taşlar yarattığı otantik hava ile yatak odalarına farklı bir enerji katmaktadır.

Dış Cephelerde Dekoratif Taş Kullanımı

Dekoratif taş modelleri modern mimariye getirdiği yansımalarla da dikkat çekmektedir. Farklı renk ve boyutlarda taşlarla kaplanan dış cepheler kullanıldıkları mekânların estetik görünümüne katkı sağladığı gibi maddi değerlerini de önemli oranda artırmaktadır. Mevsim şartlarından etkilenmeyen taş kaplamalar, ısı ve ses yalıtımında sağladığı katkılarla kullanıcılarına ekonomik olarak da katkı sağlamaktadır.

Benzersiz mekânlar yaratarak natürel görünümler oluşturan dekoratif taşlar, özel alanların çevrilmesi amacıyla örülen duvarlarda da kullanılmaktadır. Hem kullanıldığı alanlara sağladığı katkılar hem de ekonomik oluşuyla tercih sebebi haline gelen dekoratif taş modelleri kolay temizlenebilir olma özelliğiyle de beklentileri karşılıyor.

Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir