İç Mekan Dekorasyonlarında Kültür Taşı Modelleri

İç Mekan Dekorasyonlarında Kültür Taşı

Günümüzde iç mekan dekorasyonlarında kültür taşı ürünlerine olan ilgi günden güne artış göstermektedir. Kültür taşı doğal görünüme sahip, dekor amaçlı kullanılan, hassa bir el işçiliği ile imal edilmiş doğal renklerde duvar kalıbı çeşididir. Natürel görüntü sunan kültür taşının ana maddesi ise çimentom olup kumdan oluşan bir dekorasyon ürünüdür. Kişilerin her türlü yapı için kültür taşlarını tercih etmesi ile sektör de hızlı bir gelişme yaşanmıştır. Çeşitli renklerde üretilen kültür taş panellerin genellikle doğal tonları tercih edilmektedir. Bu taşlardan bazıları eski evlerin duvarlarını andırmaktadır. Teknolojinin gelişmesi kültür taşlarının kullanım alanlarını arttırarak çok sayıda dekorasyon ürünlerinde tercih edilir hale getirmiştir.

Kültür Taşının İç Dekorasyonlarda Kullanım Alanları

Yenilenen tasarım anlayışının doğal sonucu olarak iç mekan dekorasyonlarında kültür taşı ürünlerinin etkili bir kullanım alanı oluşmuş durumdadır. Evlerin, otellerin, avmlerin ve ticari mekanların içerisinde kültür taşından duvar panellerine ve malzemelerine yer verilmektedir. Doğal görüntüsüne rağmen şıklığından ödün vermeyen kültür taşları dekorasyon alanında vazgeçilmez malzemelerden biri haline gelmiştir. Doğal taşlara kıyasla daha hafif olan bu taşların, uygulama alanına kolayca yerleştirilebilme, uzun ömürlü olma ve ısı yalıtım özellikleri bulunmaktadır. Çok sayıda doku ve renk seçenekleriyle sanatsal görünüm birleşerek iç mekanlarda TV ünitelerinde, kitaplıklarda, ev içi bölümlerin ayrılmasında, şöminenin bulunduğu duvarlarda tercih edilen bir sistemdir.

İlgili Link : Ticari Mekanlar Taş Duvar

İç Mekan Dekorasyonda Kültür Taşı Uygulamaları

Diğer kaplama ürünlerine göre daha tarihi bir doku ve estetik hava yaratan kültür taşları nem ve su gibi etkenlerden etkilenmemektedir. İç mekan dekorasyonlarında kültür taşı uygulamaları, estetik açıdan oldukça güzel görselliğin oluşmasını sağlamaktadır. Basit uygulama şekilleri ile mekanların dış ve iç kısımlarına dekoratif amaçlarla uygulanmaktadır. Renk geçişleri ve geometrik özellikleri bakımından her taş farklılık göstermektedir. Kültür taşları uygulama esnasında yüzeye aderans arttıran kimyasallar uygulanmakta, bu işlem taşın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlamaktadır. Uygulama zeminin kuru, temiz ve yağdan arınmış olması sağlamlık ve kolay monta bakımından önemlidir.

İç Mekan Dekorasyonda Kültür Taşı Modelleri

İç mekanlarda çeşitli desen ve renklerde kültür taşı uygulaması yapılmaktadır. İç mekan dekorasyonlarında kültür taşı modelleri arasında karma taş, geçmeli kale taşı, odun kayrak ve kayrak taşı, kale taşı, tarla taşı, geçmeli taş gibi farklı desen kültür taşları bulunmaktadır. Zentaş olarak özenle el işçiliğiyle imal edilen kültür taşlarını iç mekan dekorasyonlarında kullanarak ortamda geleneksel ve şık bir atmosfer yaratmaktayız.

Yorum Yap

Yorumlar


Tasarım AdaCreative © 2018